Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027- Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żywcu (II).

Logo projektu aktywizacji osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żywcu

Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu informuje, iż rozpoczyna realizację projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żywcu (II)".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+)

Priorytet: FESL.05.00-Fundusze Europejskie dla rynku pracy

Działanie: FESL.05.01-Aktywizacja zawodowa poprzez PUP

 

Okres realizacji: 01.01.2025 r. – 31.12.2026 r.
 

Cel projektu: Kompleksowa aktywizacja zawodowo-edukacyjna, w ramach której realizowane są instrumenty i usługi rynku pracy wskazane w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 

Grupa docelowa: Osoby bezrobotne, które ukończyły 18 lat i nie ukończyły 60 lat (kobiety) i 65 (mężczyźni) w szczególności:

a) znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj.:

  • kobiety

  • osoby starsze w wieku 50 lat i więcej;

  • osoby z niepełnosprawnościami;

  • osoby długotrwale bezrobotne;

  • osoby o niskich kwalifikacjach.

b) osoby młode w wieku 18-29 lat, zwłaszcza: z grupy NEET, samotnie wychowujące dzieci, opuszczające pieczę zastępczą, pochodzenia migranckiego.

Osobą z kategorii NEET jest osoba, która:

- nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo);

- nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbuje obowiązek szkolny lub nauki);

- nie szkoli się ( tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy i nie brała udziału w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni.

 

Udział wszystkich osób młodych (18-29 lat) w formie wsparcia poprzedzi ocena umiejętności cyfrowych oraz w razie potrzeby uzupełnienie poziomu kompetencji.

Projekt zakłada wsparcie dla wszystkich uczestników w postaci przygotowania lub zaktualizowania IPD i w konsekwencji realizacji pośrednictwa pracy lub poradnictwa zawodowego oraz objęcie danego uczestnika w zależności od potrzeb odpowiednimi formami wsparcia w ramach projektu.

W projekcie przewidziano następujące formy wsparcia:

  • przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej;

  • refundację kosztów doposażenia lub wyposażenia stanowiska;

  • staże;

  • bony szkoleniowy;

  • bony na zasiedlenie.

Wartość projektu:  6 323 136,32 zł w tym UE 5 374 665,87 zł.

Bieżące informacje  dot. ww. projektu umieszczane będą na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu w zakładce Aktualności i zakładce rynek pracy/programy i projekty urzędu.

 

Informacje można również uzyskać u specjalistów ds. programów – tel. 33 475 75 26.


 

Wytworzył:
Udostępnił:
Norbert Jakubiec
(2025-02-24 07:35:33)
Ostatnio zmodyfikował:
Norbert Jakubiec
(2025-02-24 07:41:37)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki